'AA Gent in dubio: grote bedenking bij transfer Vanzeir'

door
'AA Gent in dubio: grote bedenking bij transfer Vanzeir'

AA Gent wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Op de verlanglijst staat onder meer een nieuwe spits. Daarvoor is het vizier naar verluidt gericht op Dante Vanzeir, al zou men intern twijfelen of hij wel de juiste keuze is.

Na het uiteenvallen van het triumviraat De Witte-Vanhaezebrouck-Louwagie, werd de sportieve leiding bij AA Gent afgelopen zomer herschikt. Eigenaar Sam Baro besloot daarbij om heel wat verantwoordelijkheid in handen van Arnar Vidarsson te leggen. De IJslander, tot dan actief in het jeugddepartement, werd gepromoveerd tot sportief directeur.

Tijdens de zomermercato ging hij meteen vol aan de bak. Vidarsson moest immers een pak uitgaande deals mee in goede banen leiden. Julien De Sart, Mathias Fernandez-Pardo, Tarik Tissoudali, Hyunseok Hong, ... zochten allemaal andere oorden op. Daarnaast moest uiteraard ook de nodige versterking in huis worden gehaald.

Vervanger voor Dean

Dat laatste deed Vidarsson met wisselend succes. Aanwinsten als Tiago Araujo, Helio Varela, Zalan Vancsa en Andri Gudjohnsen waren bijvoorbeeld nog geen voltreffers. Mathias Delorge is dat op zijn beurt wel. En ook Max Dean groeide al snel uit tot één van de smaakmakers bij de Buffalo's. De Engelsman is momenteel zelfs clubtopschutter.

Maar vlak voor de jaarwissel sloeg het noodlot toe bij Dean. Door een zware blessure moest hij een kruis maken over de rest van het seizoen. En dus moet Vidarsson in januari een nieuwe spits zien te vinden bij gebrek aan de nodige alternatieven in de huidige kern. Daarvoor zouden de Oost-Vlamingen nu dus aan Dante Vanzeir denken.

Interne twijfels

Op zich geen verkeerde denkpiste. De oud-smaakmaker van Union SG vertoont best wel wat gelijkenissen met Dean. Naar verluidt zou zijn huidige club New York Red Bulls bovendien bereid zijn om mee te werken aan een eventuele transfer van de 26-jarige Belg. En ook Vanzeir zelf zou een overstap naar de Planet Group Arena niet uitsluiten.

Maar binnen de club is men nog niet helemaal overtuigd, zo meldt Het Laatste Nieuws. Vanzeir rendeert immers het best in een systeem met twee centrumaanvallers, terwijl coach Wouter Vrancken doorgaans met één spits speelt. Dat de aanvaller destijds geen potten kon breken onder Vrancken bij KV Mechelen, speelt alvast niet in zijn voordeel. Afwachten dus of de Buffalo's uiteindelijk zullen doordrukken.

POLL: Vanzeir zou een ideale vervanger zijn voor Dean ...

Meest recent

Karrenvracht afwezigen bij AA Gent: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

38
38
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

82
82
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

132
132
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

89
89
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

146
146
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

80
80
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

230
230
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

158
158
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

485
485
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

181
181
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

56
56
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

428
428
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

111
111
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

221
221
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

318
318
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

188
188
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

53
53
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

2172
2172
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

170
170
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

402
402

Meer sportnieuws